Skip to content

Brenda Moore, Chair
Term Expires:
12/1/2014
Representing: Public
Anchorage

Ramona Duby, Vice Chair
Term Expires
: 12/1/2014
Representing: Consumer
Anchorage

Randall Jones, Treasurer
Term Expires: 12/1/2015
Representing: Provider
Anchorage

Stephen Sundby, Secretary
Term Expires: 12/1/2015
Representing: Provider
Cordova

Barry Creighton, At-large
Term Expires: 12/1/2015
Representing: Consumer
Kasilof

Sharon Clark, Member
Term Expires: 12/1/2014
Representing: Public
Nenana

Joseph Dingman
Term Expires: 12/1/2015
Representing: Consumer
Barrow

Debi Keith
Term Expires:
12/1/2014
Representing: Consumer
Kenai



page updated 2/20/2014

Daisy Mae Barrera
Term Expires: 12/1/2014
Representing: Public
Bethel

Ilina Saucedo
Term Expires: 12/1/2015
Representing: Consumer
Anchorage

John Fugett
Term Expires
: 12/1/2016
Representing
: Consumer Anchorage

Carolyn Heyman-Layne
Term Expires: 12/1/2015
Representing: Attorney
Anchorage

Shelly Thomas, LMFT
Term Expires: 12/1/2016
Representing: Provider
Wasilla

Charlene Tautfest
Term Expires: 12/1/2016
Representing: Consumer
Soldotna



Albert Wall
Term Expires: Ex Officio
Representing: Director, Division of Behavioral Health
Juneau

Adam Rutherford
Term Expires: Ex Officio
Representing : DOC
Anchorage

Catherine Stone
Term Expires: Ex Officio
Representing: Alaska Housing Finance Corporation
Health Care Services, Director
Anchorage

Shirley Pittz
Term Expires: Ex Officio
Representing: Office of Children’s Services
Anchorage

Sharon Fishel
Term Expires: Ex Officio
Representing: Department of Education and Early Development
Division of Juvenile Justice, Director
Juneau

Sean O'Brien
Term Expires: Ex Officio
Representing: Division of Vocational Rehabilitation, Director
Juneau